.

Odbor přátel SK Slavia Praha
v Brandýse nad Orlicí


Cyklistická akce
Brandejská koule
Naše aktivity
Bowlingová liga
Zápisy ze schůzí
Dokumenty
Naše kronika
Zaměřeno na ...
I-fotogalerie

Slávistické weby:


Zápisy z jednotlivých akcí našeho odboru přátel Slavie

Od počátku sestává náš spolkový život z mnoha akcí. Nárazových i tradičních. Některé zanikly, některé se udržely, jiné se objevily nedávno. Ty, kterými žijeme v době fungování těchto stránek, si můžete připomenout s námi právě zde...

Kompletní menu akcí našeho odboru, tak jak je zde přinášíme od roku 2002 naleznete jen na této stránce v pravém menu...


Mimořádná členská schůze - oslava mistrovského titulu 2009


pátek 6. června 2009
Pohostinství KD Říčky

Společné foto Úsloví, že „basa tvrdí muziku“ znají asi všichni, ne všichni si ho ale užili, tak jako pětadvacet brandýských slávistu. Hráli dobře ti dva. Na basu, (kterou objevili prošlápnutou na půdě) syn hostinského Jirka Täuber a na kytaru chatař z Klopot, Honza Jasanský. Country a trampské písničky zněly tou hospodou skoro do půlnoci.

Mimořádná členská schůze měla jediný bod programu – připomenout si a oslavit další slávistický titul mistra 1. Gambrinus ligy ročníku 2008 – 2009. Pojata byla jako „tajný výlet“, kdysi oblíbená to kratochvíle brandýské mládeže. A opravdu, místo konání bylo dlouho utajeno i předsedovi spolku! A když už bylo odtajněno, těžko se s tím dalo něco dělat. Ne že by na té hospodě a okolí bylo něco špatného, ale znáte to, když přijdete do „rozjeté“ společnosti. Ona tam sice žádná nebyla, ale pan hostinský, ten ano.

Schůze byla zahájena poklepem kladívka, slávistickými hymnami a přípitkem. Moc se technicky nevyvedl, ten přípitek, jakmile byla kořalka na stolech, mnozí pro jistotu na nic nečekali. A tak v ten správný okamžik připíjela jen menší část přítomných. Nikterak to ale nevadilo, zábava se rozjela, i pár vtipů padlo a zdálo se, že nejoblíbenější jsou v této době ty s etnickým nádechem.

Jako první večeře se podával hovězí guláš s knedlíkem, rozmařile potom ještě jako druhá večeře uzené kuře s chlebem. Nějaké připomínky bylo možné zaslechnout, ale všechno je relativní – byli i tací, kteří si ještě dali tuplované knedlíčky, no a možná, že se k názoru autora tohoto zápisu, že kuřátko je nejlepší pečené na másle, připojí i další. Pilo se „ryzí pivo z hor“ z produkce pivovaru v Hanušovicích. Někteří sice brblali, ale přežili, viz fotografie a pak také v I- fotogalerii .

Zasloužené ovace sklidil Milan Neset, ne jen že se prezentoval lahví sektu, ale především za hru na foukací harmoniku. Mnozí ani netušili, že by se s ní mohl živit.

Když nastala společná vůle a smutná chvíle (pro našeho pokladníka) placení, vrátili jsme se, až na naprosté výjimky v celkem zachovalém stavu, do Brandýsa. Projížďka skanzenem, pro neznalé je to místní část zvaná Důl, byla už jen malým zpestřením závěru tohoto zdařilého výletu.

Foto a text Josef Vondrka