.

Odbor přátel SK Slavia Praha
v Brandýse nad Orlicí


Cyklistická akce
Brandejská koule
Naše aktivity
Bowlingová liga
Zápisy ze schůzí
Dokumenty
Naše kronika
Zaměřeno na ...
I-fotogalerie

Slávistické weby:


OPS Brandýs n. O. v bowlingové lize

Po nesmělých kuželkářských krůčcích vyspělo naše sportovní zaměření v zalíbení bowlingové. Hrálo se několik turnaju mezi členy o přeborníka. Až se nakonec ti nejodvážnější rozhodli a roku 2004 přihlásili dva týmy našeho Odboru přátel do oficiální bowlingové ligy našeho regionu.

Tehdy to byla 4. K-Mont bowlingová liga a naše týmy v ní obsadili 6. a 8. místo z deseti účastníku. Konala se samozřejmě četná derby týmů Slavia "I" a "II", přičemž 4x byl úspěšnější tým "II", který též lepší celkově. Více čtěte pod odkazy směřujícími ke K-Mont lize v pravém menu.

I následující ročník - tentokráte Stapo 4. ligy - se oba týmy našeho Odboru utkávaly ve stejné soutěži. Derby se hrálo celkem pětkrát, 3x byl úspěšnější tým "II", jedenkrát se neuvěřitelně remizovalo. Čestný úspěch zaznamenal tým "I" až v prozatím předposledním derby, kdy konečně zvítězil. Poslední derby ale patřilo opět týmu "II", který mj i díky tomu skončil celkově na 2. místě. Jak by ne, když čtyři jeho hráči patřili mezi celkově 15 nejlepších hráčů ligy. Při reorganizaci soutěže si tak tým "II" pod vedením kapitána Tomáška ponechal příslušnost 4. ligy. Tým "I" pod vedením kapitána Beneše st. (celkově 17. hráč ligy) obsadil 8. místo a pro další sezonu tedy musí vzít zavděk 5. ligou.

V sezóně 2006/07 hrál tým Slavia "A" ( po dvou letech se názvy mužstev prohodily) pod vedením přítele P. Tomáška (dále J. Vondrka, D. Karpíšek, F. Ludvík) 4. Mobil centrum ligu a za 7. místo si příslušnost této soutěže udržel i pro další ročník. Přítel J. Beneš st. vedl svůj tým (J. Voženílek, J. Beneš ml, P. Kalášek) ke konečnému pátému místu 5. Stapo ligy.

Kapitání týmů zůstali i pro další ročník, stejně jako jejich týmům jejich soutěže. Slavia A tak bojovala ve IV. Mobil centrum lize a tým přátel P. Tomáška, J. Vondrky, F. Ludvíka, D.Karpíška a D. Tomáškové dosáhl na celkově čtvrté místo, jen těsně o bod pod bronzovým stupínkem. Slavia B s hráči J. Benešem st, P. Kaláškem, J. Voženílkem, J. Benešem ml a J. Markem v V. Stapo lize získali šesté místo. Oba týmy proti předchozí sezóně o něco vylepšily své bodové bilance.

Nyní se začíná psát pátý ročník naší účasti v bowlingových ligách. Věříme, že se bude dařit a barvy Slavie v této hře budou opět výrazné...

Vzhledem k zdatně se rozvíjející historii těchto bowlingových klání bylo nutno upravit i zde menu. Ke všem odehraným zápasům našich týmů v bowlingové lize se tedy dostanete pouze z této stránky.


Webová prezentace Odboru přátel SK Slavia Praha v Brandýse nad Orlicí