.

Odbor přátel SK Slavia Praha
v Brandýse nad Orlicí


Cyklistická akce
Brandejská koule
Naše aktivity
Bowlingová liga
Zápisy ze schůzí
Dokumenty
Naše kronika
Zaměřeno na ...
I-fotogalerie

Slávistické weby:Brandejská koule 2008 - propozice

BRANDEJSKÁ KOULE – IV. ROČNÍK

Pondělí 17. listopadu 2008

Popis fotky v článku. Tomášek cenou útěchy, jak symbolické. Samozřejmě vnouček starosty Petra Tomáška byl jen doplňkem při focení, cenou útěchy pro posledního závodníka bowlingového turnaje, který se jmenoval Brandejská koule 2008, byly poživatiny od Františka Ludvíka. Vysloužila si je Marie Svobodová, která obsadila krásné čtyřicáté místo. O dvanáct bodů víc měla Dana Zhorelová, která z toho ovšem neměla vůbec nic, stejně jako Jiří Držmíšek, který se umístil ve výsledkové listině těsně před ní a byl tím pádem posledním mužem.

Skupina závodníků, která končila výše jmenovanými a kterou vedl Vladimír Knapovský měla pracovní název jelita. Vladimír byl mezi slepými jednookým králem a dostal za to poukaz na útratu na Radavě v hodnotě 50,- Kč. Zdálo se mu to málo. Když jsem mu jako alternativu slíbil nic, tak už byl spokojený. Navíc spokojenost mu jistě způsobilo i to, že v první hře hodil v Notap8 třístovku. To taky jako jediný mezi jelity, takže tento titul je ve správných rukou. Titul uhájil jen o tři body před Janou Vondrkovou, kterou je možno zvát královnou. Takže z krku mám jelita, teď je na řadě elita.

Popis fotky v článku. Při čemž je nutno zdůraznit, že co se týče noblesního chování, nebyl mezi těmito skupinami výrazný rozdíl. Opravdu jen asi ve štěstí. Elita měla šestnáct členů a mezi nimi se umístil i David Karpíšek, který měl nejvyšší nához ve hře bez Notap, rovných 200 bodů. Na obrázku s ním je Dana Tomášková, která byla nejlepší v kategorii žen. Elitní hráče zakončovala Jiřina Benešová, která skončila na šestnáctém místě a kterou od jelit dělilo deset bodů.

Elitním hráčům patřilo nejlepších pět náhozů ve hře bez Notap. Za Davidem byl Pavel Tomášek, který hodil 195 bodů, bronz v náhozem měl Petr Kalášek, který hodil 182. Mimo kategorie byl Petr Tomášek, který je jednak starostou Brandýsa nad Orlicí, ale také vedoucím prvoligového „áčka“ BC Oftis Ústí. Z toho důvodu se vyřadil z adeptů na ceny nejvyšší, což je od něho hezké.

Popis fotky v článku. První místo tak patří Tomáši Hubenému, který naházel mnohem míň, než Petr Tomášek, ale o čtyři body víc, než František Ludvík, který tím pádem skončil druhý. Na třetím místě skončil se ztrátou třiceti bodů David Karpíšek. Nejlepší čtveřice (Petr a tři medailisté) je na posledním snímku.

Nojo, jak jsem si to rozvrhával, tak pak vyšlo, že čím úspěšnější hráči, tím menší obrázek. Což mně vlastně vůbec nevadí. Špice tabulky byla víc vidět při hře, chvost pak dostává prostor na fotkách.

Žel na řadu hráčů nezbyl v komentáři prostor a přitom téměř o každém by šlo něco legračního napsat (že, Petře Čepku - v první hře hodil dršťku, ve druhé zahájil šesti strajky), tak příště. To by mělo být v roce 2009, Z.B.

Kompletní výsledky Brandejské koule 2008