.

Odbor přátel SK Slavia Praha
v Brandýse nad Orlicí


Cyklistická akce
Brandejská koule
Naše aktivity
Bowlingová liga
Zápisy ze schůzí
Dokumenty
Naše kronika
Zaměřeno na ...
I-fotogalerie

Slávistické weby:


Okolím Brandýsa ve znaku Slavie - propozice

Odbor přátel SK SLAVIA Praha v Brandýse nad Orlicí zve všechny příznivce cykloturistiky na IX. ročník OKOLÍM BRANDÝSA VE ZNAKU SLAVIE, který se uskuteční 5. září 2009
Zároveň se v tento den - 5. září 2009 - uskuteční VI. ročník cykloakce "Hledej labyrint", která bude spočívat v hvězdicové jízdě odkudkoliv do Brandýsa nad Orlicí - k labyrintu.
Start: 8:00 - 12:00 hod z náměstí
Odměna: diplom a placka
Startovné: 30,- Kč, děti 10,- Kč
Trasy: 17 - 90 km, PODROBNÝ POPIS TRAS PRŮBĚŽNĚ DOPLŇUJEME V PROPOZICÍCH
Informace: Petr Tomášek, petom@centrum.cz, V Zahradách 457, 561 12 Brandýs nad Orlicí, tel.: 603 854 686
Josef Vondrka, vondrka@ttnet.cz, V Zahradách 451, 561 12 Brandýs nad Orlicí, tel.: 604 677 888

- propozice zde -


8. ročník cykloturistické akce OKOLÍM BRANDÝSA VE ZNAKU SLAVIE

sobota 6. září 2008

Ne že by měl mít Brandýs ve znaku zrovna chcíplou kozu, to si nemyslím, ale třeba Šípkovou Růženku nebo Broučky, to by docela sedělo. Brandejšťáci spali, alespoň v sobotu 6. září, nejméně do oběda. Ten den se totiž konal 8. ročník turistické cykloakce „Okolím Brandýsa ve znaku SLAVIE“ a jenom třicet pět brandejšťáku našlo cestu do altánku na náměstí, odkud se průběžně startovalo. Letos v novém a tím asi nezažitém termínu. Tradici václavskou jsme opustili, především proto, že počátkem září je větší naděje na počasí cykloturistice přející. Tohle vyšlo dokonale, byl krásný letní den jakých zas tolik nebývá. Také jsme doufali, že některé cykloturisty by mohl přilákat současně probíhající festival Brandýské mámeni.

Organizační výbor se scházel ráno na sedmou a byl překvapen, že nevidí Jirku Šorfa z Nového Města nad Metují, nebo alespoň je písemný vzkaz, že už je na trase. O Jirkovi, který zatím nevynechal ani jeden ročník, jsem se v minulosti zmiňoval, tak jen připomínám, že přijede vždy na kole, dá si devadesát a na kole zase odjede do svého Nového Města. Je to asi dva roky, to pospíchal hrozně moc, měl ještě odpoledne taneční hodiny... Je možné, že Jirka nezaregistroval změnu termínu. Že by se nám nepovedla propagace? Akce byla umístěna na dostupných cyklistických webech, rozvezli jsme plakátky zde i po okolí. Pravda v zářijových Brandýských listech se pozvánka neobjevila, zato jsme se tam ale dozvěděli mnoho zajímavého o tom, jak se nám to v Pardubickém kraji daří, přičemž osud rychlostní komunikace R 35 byl vtipně pominut.

V každém případě je jistě co zlepšit, například nápad s E-mail adresami startujících není od věci, takové v podstatě osobní pozvání by jistě mělo svoji váhu.

Celkem startovalo šedesát devět cykloturistů, z toho čtyři hvězdicově „hledali labyrint“. Byli to místostarosta města Jičína s manželkou a kolínští Míša Janáček s kamarádem Pepou Bobkem, také slávistou. Nejstarším účastníkem byl brandýšťák Jarda Cejpek, ten se ovšem stal také králem defektářů. Nejdříve se mu rozsypala přehazovačka, potom ještě píchl. Takže tu deku co měl na nosiči ani nevybalil, i když sluníčko tak pěkně pálilo. Alespoň to tvrdil.

Pro příští ročník upravíme trasy tak, aby více využívaly značených cyklotras, kterých utěšeně přibývá a vyhýbají se více frekventovaným silnicím. Nabízí se také využití speciálních cyklostezek z Ústí nad Orlicí do Letohradu a do České Třebové. I když někteří o nich říkají, že předražený asfalt se valí krajinou, jezdí se po nich velmi dobře. Může se i podařit dokončit úsek z Bezpráví do Chocně.

A také budeme doufat, že si pro ten hezký a originální diplom a placku přijede příští rok přeci jen více cyklistů.

Fotografie z cykloakce 2008 - zde -

Výsledková listina - zde -

Pro slávistickou kroniku Josef VondrkaOkolím Brandýsa ve znaku Slavie 2007

Co asi tak psát o letošní cykloakci, když to na náměstí vypadalo takhle (_viz foto)? Několik „hrdinů“ i přesto vyjelo a protože jich bylo pouze devět, můžeme je i vyjmenovat: 1. Jiří Šorf z Nového Města nad Metují, 2. Eva Havlíčková Svitavy, 3. Josef Bříza BnO, 4. Zdeněk Janecký BnO, člen OP, 5. Jaroslav Cejpek BnO, člen OP, 6. Evžen Bačovský Litomyšl, Miloslav Dušek BnO, 8. Josef Diblík Sopotnice, 9. Eva Martincová Sopotnice.


Okolím Brandýsa ve znaku Slavie 2006

Bohužel, nikterak nepřekvapila účast cyklistů, včetně brandýských. Celkem jich letos jelo 81, což je ještě od dva méně, než v minulém ročníku. Je sice pravda, že počasí po ránu nebylo, oproti minulým dnům úplně dokonalé, dokonce byly hlášeny dešťové přeháňky, to ale přeci ani příležitostného cykloturistu neodradí. A tak si marně lámeme hlavu, kde je zakopaný ten pes, který může za to, že se účast nepřehoupne přes tu magickou stovku.


Okolím Brandýsa ve znaku Slavie 2005

5. ročník cykloakce „Okolím Brandýsa ve znaku SLAVIE“ skončil toho dne skoro přesně ve čtyři odpoledne, s prvními kapkami deště.


Okolím Brandýsa ve znaku Slavie 2004

„Dopadlo to tak jak mělo, to jest dobře“, konstatovali jsme v úterý 28. září po čtvrté odpolední, v restauraci U Nováků, při výborném ležáku zn.Staropramen. Právě totiž skončil 4. ročník turistické cykloakce „Okolím Brandýsa ve znaku SLAVIE“ a účastníci opět nezmokli...


Okolím Brandýsa ve znaku Slavie 2003

Pořádali jsme třetí ročník turistické cykloakce “Okolím Brandýsa ve znaku SLAVIE”. Bylo příjemné, až neobvykle teplé počasí, jako ostatně celé letošní léto. Na průběžný start se dostavilo šedesát cyklistů obého pohlaví, ve věku od 4 do 73 let...


Okolím Brandýsa ve znaku Slavie - historie a současnost

Brandýs nad Orlicí je obecně znám jako městečko bohaté svou historií a připomínkou zajímavých osobností, které jeho dějinami prošly. Zahanbit se však nechce nechat ani dnešní generace, a proto zde může návštěvník spatřit nově rekonstruované náměstí či základy budoucího přírodní- ho labyrintu, který vzniká z iniciativy občanského sdružení „Brandýs ve světě“ před pomníkem J.A.K.